Tijdens de Geluksdag 2011 staan er twee bijzondere lezingen gepland:
Marja de Vries / De Hele Olifant in Beeld: inzicht in het bestaan en de werking van universele wetten en de gulden snede
Aanvang 12.30 – 13.45 uur
Entree € 5,-
Op basis van haar boek De Hele Olifant in Beeld zal Marja de Vries vertellen over de universele wetmatigheden, die ten grondslag liggen aan de achterliggende ordening van het universum. Dit perspectief biedt ons een nieuw en samenhangend wereldbeeld, waardoor de vele verschillende aspecten van onszelf en van de wereld om ons heen als puzzelstukjes op hun plaats vallen. Het verrassende is namelijk dat dit totaalbeeld in feite terug te voeren is op slechts een beperkt aantal relatief eenvoudige principes, die aan alles ten grondslag liggen.
Wanneer ons handelen in lijn is met de universele wetten, komt het meer overeen met wie we in essentie zijn. Bovendien kost het dan minder moeite. Echter in onze westerse samenleving zijn we lange tijd het bestaan van de universele wetmatigheden vergeten. Met als gevolg dat de meesten van ons uit balans zijn en ook onze samenleving uit balans is. Inzicht in de universele wetten helpt om te begrijpen wat nodig is om onze persoonlijke balans weer te herstellen en daarmee het gevoel van innerlijke blijheid en tevredenheid. Bovendien wordt duidelijk wat nodig is om de maatschappelijke balans te herstellen. Als iets in lijn is met de universele wetmatigheden, functioneert het optimaal en draagt het bij aan het welzijn van alles en iedereen, waardoor iedereen kan floreren in harmonie met al het andere.
Zie voor meer info: www.marjadevries.nl
Marja de Vries studeerde biologie en ecologie en werkte als textielkunstenares. De vraag hoe we in harmonie met de natuur kunnen leven bracht haar bij verschillende inheemse culturen en intensieve persoonlijke ontwikkeling. De laatste jaren richt ze zich op transformatie van leren en onderwijs. Als eerste stap in die richting schreef ze het inmiddels steeds bekender wordende boek De Hele Olifant in Beeld. Op dit moment is ze een veel gevraagd spreekster en werkt ze aan een boek over ‘Samenlevingen in Balans’.
Stilte lezing
14.00 – 16.00 uur
Entree gratis
Luister naar de stilte.
Wees welkom om stil te worden en te luisteren,
volg de aanwijzingen in de zaal en de rustgevende muziek.
Vrije in- en uitloop.